szkolenia

Liczba par z diagnozą niepłodności rośnie bardzo szybko (obecnie to 1 na 3), a Światowa Organizacja Zdrowia umieściła ją na liście głównych chorób cywilizacyjnych. Niepłodność przestała być jedynie osobistym lub medycznym problemem. W dużej mierze stanowi również trudność na poziomie społecznym. Dlatego część naszej pracy kierujemy do specjalistów i instytucji, które chcemy wspierać poprzez materiały psychoedukacyjne, wykłady, szkolenia i interwizje.

SZKOLENIE na facylitatorki

kręgów

Przynależność do grupy osób z trudną płodnością, możliwość mówienia o niej i bycie zrozumianą czy zrozumianym to jedna z najważniejszych psychologicznych potrzeb tej grupy pacjentów. Tego wsparcia jest wciąż za mało. Chcemy zadbać o to, aby takiej przestrzeni pojawiało się więcej.

Na wzór grup samopomocowych składających się z pacjentów z określoną diagnozą tworzymy je w temacie niepłodności. Wiemy, że moc takiego wsparcia jest ogromna. Dlatego szkolimy przewodniczki kręgów kobiecych oraz prowadzących grupy wsparcia, aby mogli samodzielnie moderować grupy osób z trudną płodnością i tworzyć możliwość wspólnego radzenia sobie, korzystając z własnych doświadczeń na drodze ku rodzicielstwu.

jeśli...

Ruszamy już 20.04.2024 . Dowiedz się więcej o szkoleniu, by być częścią ważnej oddolnej zmiany, którą jako grupa społeczna mamy do podjęcia.

Aktualności

sierpień 2023
1
Konferencja online o integralnym wspieraniu płodności

PSYCHOLOGOWIE I PSYCHOTERAPEUCI

zapraszamy!

Zapraszamy Was do udziału w 4 – częściowym specjalistycznym szkoleniu przygotowanym z myślą o Was. Przedstawimy na nim specyfikę pracy z osobami i parami z trudną płodnością, a także typowe trudności psychologiczne i relacyjne, z którymi przychodzi im się mierzyć. Wskażemy potencjalne kierunki, które warto uwzględnić w pracy psychologicznej i procesie psychoterapeutycznym, aby świadczyć jak najbardziej profesjonalną pomoc tej grupie osób.

Szkolenia

Często słyszymy, jak ważne dla osób z niepłodnością jest wsparcie różnych instytucji. A jednocześnie wiemy, że nie są one na to przygotowane. Skontaktujmy się, aby porozmawiać o wspólnych działaniach w tym obszarze.

W naszej ofercie znajduje się psychoedukacja dotycząca psychologicznych aspektów niepłodności, prelekcje, warsztaty i szkolenia.

Obejmują one takie tematy jak:

Grupy zawodowe aktywnie pomagające niepłodnym

lekarze, pielęgniarki, położne, doule

Ponieważ wiemy, jak wasza praca jest wymagająca, i jak wielu z was wkłada w nią całych siebie, nie zawsze potrafiąc zachować wewnętrzną równowagę między pracą a życiem prywatnym, przygotowałyśmy dla Was GRUPĘ SZKOLENIOWO-ROZWOJOWĄ

W programie:

Scroll to Top

Dołącz do naszej społeczności i zapisz się na

płodnikowy newsletter

PŁODNEWSY!

Zostaw swój adres e-mail, jeśli chcesz otrzymać wkrótce informacje o pierwszej w Polsce integracyjnej konferencji wspierania płodności Fertility Summer Flow.

Administratorem danych osobowych podanych w formularzu jest Joanna Kot. Zasady przetwarzania danych oraz Twoje uprawnienia z tym związane opisane są w polityce prywatności.