Kręgi dla kobiet

Dlaczego organizujemy grupowe formy wsparcia?

Przynależność do grupy, która jest do nas podobna, jej akceptacja i oparcie to nasze bazowe potrzeby. Pary z niepłodnością często czują się samotne i odizolowane od przyjaciół z dziećmi i społeczeństwa. Zgłaszają, że brakuje im kogoś, komu mogłyby mówić wprost o swoich staraniach i kogo reakcja nie byłaby dla nich raniąca.

Zapraszamy do uczestnictwa

w kręgach kobiet

Kręgi są formą grupowego wsparcia w doświadczaniu niepłodności.

Udział w takiej grupie to dzielenie się swoimi doświadczeniami, przyjmowanie i dawanie zrozumienia i wsparcia sobie nawzajem, możliwość wymiany informacji i bycia wprost w temacie niepłodności.

Za każdym razem, kiedy prowadzimy warsztaty tematyczne, jedną z dwóch największych korzyści, o których mówią uczestniczki i uczestnicy to właśnie możliwość mówienia wprost o niepłodności w grupie, która rozumie to bez słów, ponieważ dzieli to samo doświadczenie.

To okazja by dołączyć do społeczności, która słucha, towarzyszy i nie ocenia. Do poczucia mocy siostrzeństwa.

Celem kręgu nie jest doskonalenie się, zmienianie czegoś w sobie ale właśnie możliwość bycia przyjętą z tym kim i jaka jesteś. To okazja do spotkania się z sobą samą ale też do otworzenia się na innych na tyle, na ile jesteś w danym momencie gotowa. Dzięki spotkaniu kobiet na różnych etapach starań możesz poznać i nauczyć się najróżniejszych dróg do rodzicielstwa. Twoja osobista bańka poszerza się wówczas o doświadczenia innych kobiet a ty masz okazje ożywić się emocjonalnie.

Poza możliwością wyrażania swoich uczuć i otrzymania wsparcia i zrozumienia, krąg tworzy również okazję do połączenia się z głębszym doświadczeniem otwierającym w nas inne wzorce niż tylko rola „staraczki”. To możliwość poczucia różnych swoich kobiecych wymiarów i tego, kim naprawdę i w pełni jesteś. Z dzieckiem lub bez.

Zapraszamy Was do uczestnictwa w grupach wsparcia prowadzonych przez osoby, które również szły na jakimś etapie swojego życia drogą trudnej płodności.

Czego możecie dzięki nim doświadczyć?

„Myślałam, że grupa jest mi potrzebna, bym mogła przeżyć. Na grupie doświadczyłam, że to ja jestem grupie bardzo potrzebna. I to jest piękne uczucie”.

Daj nam znać

jeśli chcesz dołączyć

Jesteśmy bardzo dumne, ze Kręgi Kobiet prowadzone są przez nas i przez przeszkolone przez nas osoby, podlegające stałej superwizji, czyli regularnemu omawianiu pojawiających się w grupie trudności i napięć, by zapewnić jak największe poczucie bezpieczeństwa i komfortu uczestnikom. Jeśli i ty chcesz zostać jedną z nich, przeczytaj więcej informacji o Płodnikowym Szkoleniu na Przewodniczki Kręgów Kobiet.
Scroll to Top

Dołącz do naszej społeczności i zapisz się na

płodnikowy newsletter

PŁODNEWSY!

Zostaw swój adres e-mail, jeśli chcesz otrzymać wkrótce informacje o pierwszej w Polsce integracyjnej konferencji wspierania płodności Fertility Summer Flow.

Administratorem danych osobowych podanych w formularzu jest Joanna Kot. Zasady przetwarzania danych oraz Twoje uprawnienia z tym związane opisane są w polityce prywatności.