O projekcie

Płodnik jest projektem psychologicznym, który powstał, aby wspierać Was w doświadczeniu trudnej płodności. Zrodził się w wyniku naszego wieloletniego uważnego towarzyszenia kobietom i parom, których droga do rodzicielstwa jest wyboista i wiąże się z niepewnością, obciążeniem emocjonalnym i wieloma kryzysami w trakcie starań

Zapewniamy

wparcie

To trwające często wiele lat doświadczenie koncentrujące całą uwagę, energię, finanse i nadzieje na jednym celu powoduje, że powoli zaniedbywane są inne obszary życia, powodując napięcia i zewnętrzne oraz wewnętrzne konflikty.

Możecie otrzymać od nas wsparcie w postaci konsultacji i psychoterapii indywidualnej lub dla pary, warsztatów rozwojowych czy materiałów psychoedukacyjnych. Więcej o tych formach możesz przeczytać w zakładce JAK WspieraMy

Historia Płodnika

Projekt Płodnik zrodził się w trakcie długich rozmów, które odbywałyśmy jako przyjaciółki i psychoterapeutki, dzieląc się wiedzą i doświadczeniem, towarzysząc sobie w przeżyciach po obu stronach – tej z osobistą historią trudnej płodności i tej wspierającej te obszary zawodowo. 

Jedna z nas związana jest zawodowo z Przychodnią Leczenia Niepłodności NOVUM, druga z ośrodkiem we Francji, a obie tworzymy i prowadzimy autorskie warsztaty dla kobiet i par w Fundacji Medycyny Prenatalnej. Poprzez kontakt z osobami, które mają tę samą trudność co Wy, wiemy naprawdę dużo o różnych aspektach niepłodności i stąd płynie nasze głębokie rozumienie tego, co aktualnie przeżywasz. Mamy nadzieję, że pozwoli Ci to poczuć się zrozumianą i mniej osamotnioną.

Wewnętrzna płodność

Nasza osobista, zawodowa i etyczna postawa wobec trudności w poczęciu dziecka różni się od podejścia, z którym na co dzień spotykasz się w świecie. Całym sercem, jeśli taka jest Twoja droga, wspieramy Twoje działania, które podejmujesz, żeby zajść w ciążę. My ze swojej strony możemy wesprzeć Cię narzędziami psychologicznymi.

Jednocześnie wiemy,  że płodność to nie tylko biologiczna możliwość poczęcia dziecka. Tak jak my rozumiemy płodność, w szerszym psychologicznym rozumieniu jest to wewnętrzna moc dająca początek czemuś nowemu, to moc kreacji, tworzenia i budzenia do życia. Wewnętrzna płodność to bardzo konkretny zasób umożliwiający budowanie pełnego świadomego życia. 

Jest to nasze autorskie podejście, które oparłyśmy na paradygmacie psychologii procesu, w nurcie której pracujemy.

Kim jesteśmy?

To trwające często wiele lat doświadczenie koncentrujące całą uwagę, energię, finanse i nadzieje na jednym celu powoduje, że powoli zaniedbywane są inne obszary życia, powodując napięcia i zewnętrzne oraz wewnętrzne konflikty.

Możecie otrzymać od nas wsparcie w postaci konsultacji i psychoterapii indywidualnej lub dla pary, warsztatów rozwojowych czy materiałów psychoedukacyjnych. Więcej o tych formach możesz przeczytać w zakładce JAK WspieraMy

Bio Joanna kot_

dr Joanna Kot

psycholożka i psychoterapeutka
bio Asia

Joanna Caffo

psycholożka i psychoterapeutka
Wyróżnia nas nasze autorskie podejście, które oparłyśmy na paradygmacie psychologii procesu, w nurcie której pracujemy.

Łączy nas wspólny cel

Prywatnie jesteśmy przyjaciółkami, które na co dzień dzieli dwa tysiące kilometrów, ale które mimo to emocjonalnie są blisko siebie – bez względu na odległość między Lazurowym Wybrzeżem a Warszawą. Nasz projekt rozwijamy w dwóch krajach. Kiedyś podczas naszej rozmowy “o życiu”, która toczyła się do późnych godzin nocnych, obie bardzo żywo zareagowałyśmy na myśl o tym, że być może nasze doświadczenia i narzędzia do pracy psychologicznej mogłyby poprzez nas pracować dla Ciebie i Twojego świadomego życia. Z miejsca w nią uwierzyłyśmy.

PŁODNIK narodził się w nas, abyśmy mogły wnosić do świata energię uważną na proces, który nie zawsze wiadomo dokąd zmierza, ale do którego obie mamy zaufanie. Wiemy po latach doświadczeń, że jest to ważne w obszarze tak trudnym jak niepłodność, dlatego że to właśnie proces podpowiada jak mierzyć się z problemami i skąd czerpać siłę do dalszych starań lub do zakończenia tego etapu w swoim życiu.

Obie jesteśmy mamami

Jednocześnie nie planujemy już kolejnych dzieci. Za to każdego dnia uważnie budujemy naszą wewnętrzną płodność, przyglądając się sobie, swoim uczuciom i relacjom, starając się wnieść jak najwięcej tej intensywnej, życiodajnej energii do naszej codzienności. Nie wszystkie cele w życiu udało nam się zrealizować. Część z żalem byłyśmy zmuszone odpuścić. Jednak wiemy, że warto zaufać swojemu procesowi i otworzyć się na nieznane. Bo tam sprawy ostatecznie układają się dobrze, nawet jeśli niekoniecznie po naszej myśli.

Dlatego w Płodniku naszą wartością jest wspieranie Ciebie w Twoim procesie, zgodnie z tym, dokąd Cię prowadzi, ponieważ wierzymy, że bez względu na rezultat Twoich starań, możesz być spełniona i szczęśliwa. Pod warunkiem, że jesteś na swojej ścieżce. Ścieżce serca.

To tyle osobiście. Poniżej przeczytasz o naszych kompetencjach i doświadczeniach zawodowych.

obie-jesteśmy-mamami-+-treść-nagłówka-do-zmiany (1)

Skontaktuj się

z nami

Jeśli masz ochotę napisać do nas, zapytać o coś, chwilę porozmawiać – jesteśmy otwarte i ciekawe spotkania z Tobą!
Scroll to Top

Dołącz do naszej społeczności i zapisz się na

płodnikowy newsletter

PŁODNEWSY!

Zostaw swój adres e-mail, jeśli chcesz otrzymać wkrótce informacje o pierwszej w Polsce integracyjnej konferencji wspierania płodności Fertility Summer Flow.

Administratorem danych osobowych podanych w formularzu jest Joanna Kot. Zasady przetwarzania danych oraz Twoje uprawnienia z tym związane opisane są w polityce prywatności.