szkolenia
Liczba par z diagnozą niepłodności rośnie bardzo szybko (obecnie to 1 na 3), a Światowa Organizacja Zdrowia umieściła ją na liście głównych chorób cywilizacyjnych. Niepłodność przestała być jedynie osobistym lub medycznym problemem. W dużej mierze stanowi również trudność na poziomie społecznym. Dlatego część naszej pracy kierujemy do specjalistów i instytucji, które chcemy wspierać poprzez materiały psychoedukacyjne, wykłady, szkolenia i interwizje.
SZKOLENIE na facylitatorki
kręgów
Przynależność do grupy osób z trudną płodnością, możliwość mówienia o niej i bycie zrozumianą czy zrozumianym to jedna z najważniejszych psychologicznych potrzeb tej grupy pacjentów. Tego wsparcia jest wciąż za mało. Chcemy zadbać o to, aby takiej przestrzeni pojawiało się więcej.
Na wzór grup samopomocowych składających się z pacjentów z określoną diagnozą tworzymy je w temacie niepłodności. Wiemy, że moc takiego wsparcia jest ogromna. Dlatego szkolimy przewodniczki kręgów kobiecych oraz prowadzących grupy wsparcia, aby mogli samodzielnie moderować grupy osób z trudną płodnością i tworzyć możliwość wspólnego radzenia sobie, korzystając z własnych doświadczeń na drodze ku rodzicielstwu.
jeśli...
- Masz doświadczenie niepłodności
- Czujesz, że poradziłaś/poradziłeś sobie z kryzysem z nią związanym
- Odnajdujesz w sobie potrzebę bycia w tym temacie z innymi
- Masz gotowość, żeby objąć rolę lidera/liderki niewielkiej grupy osób z niepłodnością
- Nie ważne, czy twoja droga zakończyła się rodzicielstwem czy nie i jak do niej dotarła/eś.
- Jako specjalistka: dietetyczka, opiekunka pacjenta, położna, fizjoterapeutka uroginekologiczna, doula czy studentka psychologii jesteś blisko z tematem niepłodności
Ruszamy już 20.04.2024 . Dowiedz się więcej o szkoleniu, by być częścią ważnej oddolnej zmiany, którą jako grupa społeczna mamy do podjęcia.
Aktualności
PSYCHOLOGOWIE I PSYCHOTERAPEUCI
zapraszamy!
Zapraszamy Was do udziału w 4 – częściowym specjalistycznym szkoleniu przygotowanym z myślą o Was. Przedstawimy na nim specyfikę pracy z osobami i parami z trudną płodnością, a także typowe trudności psychologiczne i relacyjne, z którymi przychodzi im się mierzyć. Wskażemy potencjalne kierunki, które warto uwzględnić w pracy psychologicznej i procesie psychoterapeutycznym, aby świadczyć jak najbardziej profesjonalną pomoc tej grupie osób.
Szkolenia
Często słyszymy, jak ważne dla osób z niepłodnością jest wsparcie różnych instytucji. A jednocześnie wiemy, że nie są one na to przygotowane. Skontaktujmy się, aby porozmawiać o wspólnych działaniach w tym obszarze.
W naszej ofercie znajduje się psychoedukacja dotycząca psychologicznych aspektów niepłodności, prelekcje, warsztaty i szkolenia.
Obejmują one takie tematy jak:
- Główne trudności psychologiczne podczas przedłużających się starań.
- Niepłodność/płodność w różnych koncepcjach, kulturach, ranga społeczna, etc.
- Na co zwracać uwagę w trakcie diagnozy/leczenia/kontaktu z pacjentem.
- Jak rozmawiać, aby budować kontakt i jakie słowa czy postawy w tym nie pomagają.
- Niepłodność jako strata i żałoba jako proces radzenia sobie z nią.
- Jak wspierać osoby z trudną płodnością. Co jest im potrzebne, a co nie pomaga.
- Jak wspierać pracowników w trakcie leczenia. Na jakie aspekty emocjonalne i psychologiczne zwrócić uwagę. Prewencja depresji- zachowania i reakcje, które powinny zwrócić uwagę pracodawcy.
Grupy zawodowe aktywnie pomagające niepłodnym
lekarze, pielęgniarki, położne, doule
Ponieważ wiemy, jak wasza praca jest wymagająca, i jak wielu z was wkłada w nią całych siebie, nie zawsze potrafiąc zachować wewnętrzną równowagę między pracą a życiem prywatnym, przygotowałyśmy dla Was GRUPĘ SZKOLENIOWO-ROZWOJOWĄ
W programie:
- PSYCHOLOGICZNE aspekty niepłodności
- KOMUNIKACJA wspierająca relację z pacjentem/pacjentką
- WYPALENIE ZAWODOWE
- JA w obliczu BEZSILNOŚCI i frustracji, gdy nie idzie po naszej myśli
- WORK LIFE BALANCE- o dostępności i dbaniu o własne potrzeby
- W OBLICZU TRAUMY- omówienie trudnych sytuacji z gabinetu