dr Joanna Kot

psycholog i psychoterapeutka

Bio Joanna kot_
W mojej pracy najbardziej inspiruje mnie...
nasza autorska koncepcja wewnętrznej płodności, która mówi o tym, że każda kobieta może realizować swoją matczyną część na wiele różnych sposobów – w relacjach i w świecie. Także nie będąc lub nie mogąc być matką. Bo potencjał naszej płodności jest zbyt wielki, żeby zamknąć go w jednej roli.
Wiedzę zdobywałam...
na studiach psychologicznych w Łodzi. Po nich doktoryzowałam się w obszarze psychoonkologii. Kolejny krok to szkolenie psychoterapeutyczne w Instytucie Psychologii Procesu, w którym jestem do dziś. Pracuję w nurcie psychologii procesu, a swoją pracę poddaję superwizji.
A korzystałam z niej...
w praktyce psychoterapeutyczej prowadzonej od 10 lat, w Przychodni Leczenia Niepłodności NOVUM w Warszawie i w Fundacji Medycyny Prenatalnej im. Ernesta Wójcickiego.
Moja postawa w pracy z niepłodnością...
Fascynacja – to stan, który towarzyszy mi w pracy z niepłodnością. Wiele razy byłam świadkiem tego, że pomimo medycznej diagnozy płynie po nią wartka rzeka. I wspólnie możemy ją odkryć.
Mój cytat...
“Bez względu na to czy kiedykolwiek zdecydujemy się na ciążę, każda z nas ma zakodowaną w komórkach wiedzę o poczęciu, formowaniu się i narodzinach czegoś, co powstaje w nas samych. Każda kobieta musi znaleźć własną prawdę o tym, jak wykorzystywać płodność czy też jak uzdrawiać ten obszar życia. Należy jednak pamiętać, że twórcza płodność jest z nami przez całe życie – bez względu na to czy mamy dzieci.” dr Christiane Northrup: “Ciało kobiety, mądrość kobiety.”
Języki, w których możesz ze mną pracować...
Pracuję w języku polskim.
Moim marzeniem jest...
zamieszkać w przytulnym domu na Sardynii i zaczynać dzień małym cappuccino na tarasie z pięknym widokiem na morze..
konsultacje
Scroll to Top

Dołącz do naszej społeczności i zapisz się na

płodnikowy newsletter

PŁODNEWSY!

Zostaw swój adres e-mail, jeśli chcesz otrzymać wkrótce informacje o pierwszej w Polsce integracyjnej konferencji wspierania płodności Fertility Summer Flow.

Administratorem danych osobowych podanych w formularzu jest Joanna Kot. Zasady przetwarzania danych oraz Twoje uprawnienia z tym związane opisane są w polityce prywatności.