Kręgi dla kobiet
Dlaczego organizujemy grupowe formy wsparcia?
Przynależność do grupy, która jest do nas podobna, jej akceptacja i oparcie to nasze bazowe potrzeby. Pary z niepłodnością często czują się samotne i odizolowane od przyjaciół z dziećmi i społeczeństwa. Zgłaszają, że brakuje im kogoś, komu mogłyby mówić wprost o swoich staraniach i kogo reakcja nie byłaby dla nich raniąca.
Zapraszamy do uczestnictwa
w kręgach kobiet
Kręgi są formą grupowego wsparcia w doświadczaniu niepłodności.
Udział w takiej grupie to dzielenie się swoimi doświadczeniami, przyjmowanie i dawanie zrozumienia i wsparcia sobie nawzajem, możliwość wymiany informacji i bycia wprost w temacie niepłodności.
Za każdym razem, kiedy prowadzimy warsztaty tematyczne, jedną z dwóch największych korzyści, o których mówią uczestniczki i uczestnicy to właśnie możliwość mówienia wprost o niepłodności w grupie, która rozumie to bez słów, ponieważ dzieli to samo doświadczenie.
To okazja by dołączyć do społeczności, która słucha, towarzyszy i nie ocenia. Do poczucia mocy siostrzeństwa.
Celem kręgu nie jest doskonalenie się, zmienianie czegoś w sobie ale właśnie możliwość bycia przyjętą z tym kim i jaka jesteś. To okazja do spotkania się z sobą samą ale też do otworzenia się na innych na tyle, na ile jesteś w danym momencie gotowa. Dzięki spotkaniu kobiet na różnych etapach starań możesz poznać i nauczyć się najróżniejszych dróg do rodzicielstwa. Twoja osobista bańka poszerza się wówczas o doświadczenia innych kobiet a ty masz okazje ożywić się emocjonalnie.
Poza możliwością wyrażania swoich uczuć i otrzymania wsparcia i zrozumienia, krąg tworzy również okazję do połączenia się z głębszym doświadczeniem otwierającym w nas inne wzorce niż tylko rola „staraczki”. To możliwość poczucia różnych swoich kobiecych wymiarów i tego, kim naprawdę i w pełni jesteś. Z dzieckiem lub bez.
Zapraszamy Was do uczestnictwa w grupach wsparcia prowadzonych przez osoby, które również szły na jakimś etapie swojego życia drogą trudnej płodności.
Czego możecie dzięki nim doświadczyć?
- Poczucia przynależności do podobnych sobie, do swojego plemienia (zamiast poczucia odseparowania od dzietnej reszty świata)
- Emocjonalnego wzmocnienia (zamiast kolejnych doświadczeń bezsilności)
- Wzmacniającej mocy siostrzeństwa (zamiast rywalizacji czy porównań)
- Dystansu do swoich trudności (zamiast poczucia, że niepłodność was zagarnęła i stanowi już niemal całe wasze życie)
- Nadziei na przyszłość (zamiast poczucia braku sensu życia)
- Bycia potrzebną/potrzebnym innym osobom z tym, co doświadczasz (zamiast poczucia niskiej wartości)
- Otrzymywania i dawania (zamiast zastoju i samotności)
- Odnalezienia sensu i znaczenia swojej drogi i choroby, z którą zostałaś skonfrontowana (zamiast czucia się jej ofiarą)
- Otwarcia się na siebie oraz innych i poszerzania różnorodnych ról kobiecych (zamiast jedynej roli „staraczki” i „bezdzietnej”)
„Myślałam, że grupa jest mi potrzebna, bym mogła przeżyć. Na grupie doświadczyłam, że to ja jestem grupie bardzo potrzebna. I to jest piękne uczucie”.